Уряд схвалив розпорядження про передачу земель об'єднаним громадам

31 січня, на засіданні Уряду прийнято Розпорядження  "Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальгних громад".

Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ.

До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з  органом місцевого смаоврядування відповідної громади.

Планується що передача земель ОТГ буде здійснюватися за таким алгоритмом:

1. Клопотання ОТГ до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування.
  2. Здійснення інвентаризації.
  3. Реєстрація в кадастрі.
  4. Передача.

Держгеокадастр створив спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua , на якому буде відображена вся інформація щодо передачі земель ОТГ.

Працює гаряча лінія з питань передачі земель з державної власності у власність громад (0800-502-528).

Планується що перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у березні 2018 року.