Відділ з питань цивільного захисту, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами

Начальник відділу - Мазоха Олександр Григорович

Функції  відділу:

1. Забезпечує розробку заходів удосконалення організації цивільного захисту (ЦО) та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникнення та реагування на них.

2. Подавати пропозиції виконавчому комітету сільської ради про включення до проекту бюджету витрат на розвиток і функціонування системи цивільного захисту (ЦО) та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, ліквідація їх наслідків.

3. Визначає в межах своєї компетенції рівень надзвичайних ситуацій, забезпечує оперативне і повне інформування органів управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій та у разі загрози її виникнення.

4. Координує діяльність місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій всіх форм власності в межах своїх повноважень.

5. Оповіщає населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, контролює належне функціонування територіальних і об’єктових систем оповіщення.

6. Організовує, за встановленим порядком, допомогу населенню, яке постраждало через надзвичайні ситуації.

7. Визначає разом з органами місцевого самоврядування, керівниками об’єктів господарської діяльності склад, місця розміщення і оснащення сил та засобів міських ланок територіальної підсистеми Єдиної державної системи.

8. Бере участь у забезпеченні контролю за накопиченням, збереженням та цільовим використанням фінансових і матеріально-технічних ресурсів, які передбачені для ліквідації  надзвичайних ситуацій та їх наслідків, за порядком, передбаченим законодавством.

9. Розробляє, узгоджує або затверджує план дій сил цивільного захисту (ЦО) і заходи по запобіганню виникнення і ліквідації можливих надзвичайних ситуацій і їх наслідків, який є обов’язковим для виконання органами управління з питань НС та ЦЗН, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.

10. Організовує підготовку органів управління і сил цивільного захисту (ЦО) та населення до дій в умовах надзвичайних ситуацій.

11. Бере участь у реалізації заходів щодо забезпечення безпеки осіб, які залучаються до робіт в районах виникнення надзвичайних ситуацій, збереженню вантажів, які поставляються у ці райони.

12. Контролює проведення навчань, тренувань з цивільного захисту населення і цивільної оборони в населених пунктах, на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності.

13. Організовує розробку мобілізаційного плану, перспективних і щорічних програм мобілізаційної підготовки.

14. Здійснює контроль за процесом утворення об’єктів і потужностей мобілізаційного значення, страхового фонду документації, а також мобілізації запасів стратегічних і найважливіших видів сировини, речового та іншого майна.

15. Розробляє оперативно-мобілізаційні документи для забезпечення переводу місцевих органів державної влади і об’єктів народного господарства на режим роботи в умовах „особливого періоду”.

16. Організовує підготовку пункту управління виконкому сільської ради до роботи в умовах „особливого періоду”.

17. Приймає участь в розробці і контролює виконання заходів з нормативного забезпечення населення громади в „особливий період”.

18. Приймає участь в роботі по перерозподілу трудових ресурсів в „особливий період” і бронюванню військовозобов’язаних за підприємствами, установами, організаціями на період мобілізації і воєнний час.

19. Приймає участь у розробці заходів по раціональному розміщенню продуктивних сил на території громади і використанню людських, матеріальних, природних і фінансових ресурсів, а також виробничих потужностей в „особливий період”.

20. Узгоджує плани цивільної оборони з мобілізаційними планами, а також довгостроковими і щорічними програмами мобілізаційної підготовки.

21. Приймає участь в утворенні системи інформаційного забезпечення місцевих органів виконавчої влади в умовах „особливого періоду”.

22. Розробляє і організовує виконання заходів, пов’язаних з діяльністю розміщених на території громади військових формувань, які утворюються у відповідності із законодавством України.

23. Сприяє підготовці молоді до військової служби, проведенню призову на строкову військову і альтернативну (невійськову) службу.

24. Організовує і контролює роботу, пов’язану з виділенням військовим частинам, установам і учбовим закладам Збройних Сил, службових приміщень, житлової площі, земельних ділянок, забезпеченню комунально-побутовими і іншими послугами.

25. Координує і контролює проведення заходів по забезпеченню потреб оборони держави, у тому числі мобілізаційної підготовки і мобілізації на території громади.

26. Готує звіти про хід виконання заходів мобілізаційної підготовки на території громади.

27. Здійснює інші функції, пов’язані з вирішенням питань оборонної і мобілізаційної підготовки